Medytacje do słuchania on-line na vimeo

Zapraszamy do serwisu medytacji on-line. To więcej niż forma relaksu, to zaawansowane narzędzie pracy z podświadomością i dokonywania życiowych zmian. Pełna lista opracowanych przez nas medytacji jest poniżej. Ich niezwykła skuteczność, potwierdzona w pracy grupowej i indywidualnej, wynika z obudzenia swojej duchowej mocy i wykorzystania jej w życiu codziennym do:

  • harmonizowania życia rodzinnego i zawodowego

  • odnalezienia poczucia spełnienia i sensu życia

  • przywrócenia równowagi emocjonalnej i wewnętrznego spokoju 

  • rozwiązywania problemów życiowych „z wyższego wymiaru”

Medytacje bezpłatne    https://vimeo.com/channels/alchemiazycia
Kilka medytacji znajdziesz tutaj bezpłatnie, bez logowania. Sprawdź ich skuteczność – słuchaj codziennie przynajmniej przez tydzień. Zacznij od „Nauki medytacji. Obserwuj, jak zmienia się twoje życie, zauważaj zmiany zachodzące w tobie. 
 
Medytacje płatne w subskrypcji    https://vimeo.com/ondemand/alchemiazycia
Wszystkie nasze medytacje znajdziesz tutaj, po wykupieniu subskrypcji - instrukcja poniżej. Otrzymasz dodatkową możliwość słuchania bez podkładu muzycznego (możesz wtedy puścić w tle własną muzykę). Kolejne ciekawe tematy mamy w przygotowaniu. Jeśli chcesz pomocy w wystartowaniu nawyku regularnego medytowania – dołącz do programu Alchemia Życia w działaniu.
Instrukcja założenia subskrypcji
  1. Załóż konto na vimeo.com - patrz na ekrany poniżej.

  2. DOPIERO PO ZALOGOWANIU wejdź na  https://vimeo.com/ondemand/alchemiazycia/ - wybierz przycisk "Subscribe"

  3. Podaj dane karty kredytowej i zmień kraj

  4. Jeśli masz kod promocyjny wybierz „Apply promo code” i wpisz go w pole, które się odsłoni - z kodem promocyjnym otrzymasz pierwszy miesiąc bezpłatnie - w tym czasie twoja karta kredytowa nie zostanie obciążona. W ciągu tego miesiąca możesz anulować subskrypcję nie ponosząc żadnych kosztów, jeśli nie anulujesz subskrypcja będzie aktywna i kolejne miesiące będą płatne.

  5. Wybierz niebieski przycisk "Subscribe" 

 
 
 
 

Nauka medytacji

​Poglądowa lekcja medytacji. Opisuje jej kluczowe fazy i aspekty: pozycję, intencję, relaks i puszczenie ciała, poziom świadomości. Poznaj jak skutecznie odpiąć kotwice umysłu: obowiązki, zmartwienia, pragnienia. Naucz się pracy z oddechem i odkryj jego najgłębszą istotę: kto oddycha? To znakomity materiał również dla zaawansowanych: porządkuje, przenosi do przestrzeni serca indukuje bezwarunkową miłość Duszy, pomaga zatrzymać się w bezkresnej i miłującej uważności ponad czasem.

15:13 min

 

Dobre myśli

​Ta medytacja uczy, jak wyciszyć umysł. Myśli płyną nieprzerwanie jak bąbelki w szklance gazowanej wody. Są bezcenne w kreatywnym procesie twórczym i decyzyjnym, ale zostawione bez kontroli blokują intuicyjną wiedzę płynącą z wyższego wymiaru. Przypomnij sobie, że nie jesteś swoimi myślami, lecz świadomością ponad nimi. Naucz się skąd pochodzą, jak je kształtować, a jak wyciszać. Jak dotrzeć do uważności i odkryć Kim Jestem? Zapanuj nad swoimi myślami i stań się prawdziwym twórcą swojego życia.

 

Akceptacja siebie

​Ta medytacja dociera do sedna akceptacji siebie – podstawy harmonijnego życia. Uznaj swój wpływ na bieg rzeczy – źródło wszystkiego jest w tobie. Obudź swoje wewnętrzne dziecko i popatrz na siebie oczami wyrozumiałej miłości. Uwolnij ograniczające cię przekonania z dzieciństwa. Zostaw życie przeszłością, ocenianie i krytykowanie siebie. Bądź swoim najlepszym przyjacielem, pomimo swoich wad i niedoskonałości.Pokochaj siebie takim jakim jesteś – wtedy pokocha cię cały świat.

 

Wybierz radość życia

Czasem, choć wszystko jest super – nie jesteśmy szczęśliwi. Ale bywa też, że pomimo zmagania się z codziennością pozostajemy pogodni. Ta medytacja przenosi uwagę na radość życia. Jej źródło jest w nas i nie zależy od świata zewnętrznego. Poczuj czym jest odwaga podążania za sobą, za swoją pasją. Obudź swoje wewnętrzne dziecko i pozwól sobie śmiać się częściej, nawet jeśli twoi bliscy odrzucili radość. Zatrzymaj się w teraz i wybierz miłość. Poczuj, że radość życia jest twoim codziennym wyborem. 

 

Żyj bez stresu

Stres towarzyszy nam codziennie, dosłownie wszędzie. To naturalny, fizjologiczny mechanizm przetrwania i rozwoju. Jednak rozdmuchany w umyśle staje się trudny do zniesienia. Ta medytacja dotyka podświadomego źródła stresu i je uwalnia. Pozwala zauważyć, że jest to reakcja emocjonalna umysłu zachodząca wewnątrz, a nie w otoczeniu. Pozwala doświadczyć wyciszenia stresu pod wpływem zmiany kontekstu trudnych zdarzeń. Pokazuje, jak zmieniać przekonania, które są pierwotną przyczyną doznawania stresu.

Uzdrawianie duchowe

Ta medytacja uruchamia duchowy potencjał zdrowia. Ciało, umysł i duch tworzą naczynia połączone. Oprócz aktywności fizycznej i diety zatroszcz się o uwolnienie negatywnych przekonań i zablokowanych emocji. Porzuć cierpienie, wstyd i poczucie winy. Otwórz się na przewodnictwo swojej wewnętrznej miłości. Zauważ ją, uznaj jej istnienie, zaufaj jej. Ciało przepełnione miłością wraca do równowagi. Nie bój się kochać. Ty jesteś miłością. Co dzień kochaj każdą część swojego ciała i wszystko co się pojawia.

 
 

Przywracanie zdrowia wg Hawkinsa

Medytacja opracowana w oparciu o „Przywracanie Zdrowia” Dr Hawkinsa. Ciało odzwierciedla to, w co uwierzył umysł. Przestań nazywać chorobę i jej objawy. Gdy pojawia się myśl, emocja związane z chorobą natychmiast im zaprzeczaj. To nieprawdziwe przekonania, w które uwierzył twój umysł. Nie mają z tobą związku, nie mają na ciebie wpływu. Uwolnij poczucie winy związane z chorobą. Zauważ je i poczuj. Porozmawiaj ze swoim ciałem. Pokochaj siebie. Twoje ciało przepełnione miłością jest w równowadze. 

 

Tworzenie obfitości

Ta medytacja odblokowuje nasz wewnętrzny kod obfitości i jej przepływ. Przywrócenie wewnętrznej harmonii uwalnia nasz duchowy potencjał, który uruchamia „szczęśliwe zbiegi okoliczności”. Obfitość zaczyna się od bogactwa wewnątrz – jej źródło jest w tobie. Przełącz się na postawę i nawyki, które ją przyciągają. Naucz się ufać sobie i odpuszczać oczekiwania. Weź pełną odpowiedzialność za swoje życie. Przejdź do działania i ciesz się przepływem obfitości – jej miarą jest wolność wyboru. 

 

Relacje z ludźmi

Nasze relacje z bliskimi niemal zawsze przechodzą wzloty i kryzysy. Tym większe, im bardziej wierzymy w swoją nieomylność. Ta medytacja pomaga harmonizować relacje. Mostem łączącym zerwane i pogubione relacje jest postawa bezwarunkowej miłości. Uzdrawia relacje i związki w jednej chwili. Weź całkowitą odpowiedzialność za swoje życie. Zauważ, czego uczą cię twoi bliscy. Zmień siebie by zmienić świat wokół. Zaufaj sobie, źródło wszystkiego jest w tobie. To ty jesteś przyczyną, skutkiem i celem.

 

Odejście bliskiej osoby

​Ta medytacja pomaga uwolnić żal po odejściu bliskich. To najtrudniejsza próba, z jaką przychodzi nam się zmierzyć w życiu. Aby poradzić sobie ze stratą, zmień perspektywę tego, co dzieje się po ich odejściu. Spójrz na to sercem i po prostu pozwól sobie na nieskrępowane odczuwanie żalu nad sobą. Bez pytania dlaczego, bez poczucia niesprawiedliwości. Zauważony żal jest uwalniany w ciągu minut, a jego nawroty są coraz łagodniejsze i rzadsze. Odzyskaj spokój, energię i radość życia.

 

Uwolnienie wstydu

​Wstyd to najtrudniejsza emocja, sięga poczucia odrzucenia, wygnania, a nawet nienawiści do siebie. Zauważyć i uwolnić przekonania będące źródłem wstydu można tylko z poziomu świadomości, przy wsparciu swojej duchowej mocy. Tam prowadzi ta medytacja. Zostaw osądzanie siebie. Przypomnij sobie swoją duchową tożsamość i pokochaj siebie takim jakim jesteś. Odnalezienie swojej wewnętrznej miłości przywraca radość życia, harmonijne relacje międzyludzkie, poprawia zdrowie. 

Uwolnienie winy

Wina to poczucie, że coś źle zrobiłem. Ale dobro lub zło, to wymysł moralności, która zmienia się w zależności od potrzeb. Sprawiedliwość w przyrodzie nie istnieje, to wymysł człowieka. Popełnianie błędów jest naturalne dla uczenia się i rozwoju. Tak świat staje się lepszy. Pozwól sobie poczuć swoją winę w pełni i wybacz sobie. Zostaw winę zakotwiczoną w przeszłości i wróć do teraz. Otul miłością to, co się wydarzyło. Przywołaj zrozumienie dla ludzkiej słabości, również swojej. Odzyskaj wolność.

 

Uwolnienie apatii

Apatia dotyczy wszystkich – to okresy zniechęcenia i przygnębienia. Jej przyczyną jest kierowanie uwagi na nieprawdziwe przekonania, a w istocie – oddalenie się od miłości. Zauważ co się w tobie dzieje. Pozwól sobie bez oporu poczuć prawdziwą przyczynę. Zauważ ją z poziomu świadomości. Odrzuć to, co ją wywołuje. Wolno ci to zrobić. Użyj duchowej mocy Woli, to pomoże ci odzyskać energię. Zwróć się w stronę swojej miłości. Gdy zaakceptujesz i pokochasz siebie, natychmiast pokocha cię cały świat.

 

Uwolnienie żalu

Jest tylko jedna droga by uwolnić żal. Zanurzyć się w nim i całkowicie go poczuć. Ta medytacja tam prowadzi. Żal to cmentarz dla życia (Hawkins). Wróć do teraz. Zostaw już smutek i rozmyślania jak cofnąć stratę. Odpuść to nieprawdziwe poczucie winy, że mogłeś czemuś zapobiec. Strata, żal przypomina o radość każdej chwili bycia razem. Ale to również szansa na wzrost poziomu świadomości. Skieruj uwagę na prawdziwe źródło szczęścia i mocy. Zauważ bezgraniczną radość obdarzania miłością. Zaufaj jej.

 

Uwolnienie lęku

​Ta medytacja pomaga uwolnić lęk. To najbardziej pierwotna emocja związana z przetrwaniem, dlatego jest taka silna, dlatego karmienie strachu jako narzędzia kontroli jest tak skuteczne. Zauważ, że strach to tylko projekcja wyobraźni wybiegająca w przyszłość. Broni jej umysł, który w nią uwierzył. Zaakceptuj istnienie lęku i pozwól sobie go poczuć – z poziomu świadomości. Po drugiej stronie lęku jest miłość. Wybierz miłość. Popatrz na życie jej oczami. Pokochaj siebie jej sercem. 

 

Uwolnienie pożądania

Potrzeba posiadania czegoś wyjątkowego wynika z poczucia wewnętrznego braku i niskiej samooceny. Ale wszystko czego potrzebujesz by czuć się kompletnym jest w tobie. Zauważ swoje ograniczenia płynące z pożądania. Zauważ nieprawdziwe przekonania, której je zasilają. Realizuj swoje cele przez skupienie i zaangażowanie – nie potrzebujesz pożądania. Uzależnienia i pożądania porzucamy z poziomu świadomości – ponad umysłem. Ty jesteś przyczyną, skutkiem i celem wszystkiego co dzieje się w twoim życiu.

 

Uwolnienie złości

​Ta medytacja pomaga uwolnić nadmiar złości. Jej źródłem nie są inni ludzie, lecz niespełnianie moich – lepszych przekonań o tym co jest właściwe. Złość skrywa bezsilność i bezradność. Zwłaszcza wobec tego, czego w sobie nie zauważam, nie akceptuję. By ją rozładować poczuć ją świadomie, bez oporu. Zostaw ocenianie, niesprawiedliwość, przekonanie, że wiesz lepiej. Pozwól innym na ich odrębność i omylność. Kieruj się wyrozumiałością i wdzięcznością. Bez oceniania kochaj wszystko co się pojawia.

 

Uwolnienie dumy

Duma to zachwyt ego nad sobą, naturalny efekt rozwoju świadomości i wzrostu poczucia własnej wartości. Lubimy czuć się ważnym i szanowanym. Ale urok wyjątkowości to tylko przekonanie atrakcyjne dla umysłu. Zauważ, jak cię ogranicza. Przestań wątpić w siebie. Zaufaj sobie. Odpuść porównywanie, poczucie wyższości i rywalizację. Odzyskaj szacunek, duchową moc i prawdziwą pewność siebie płynącą z piękna twojego duchowego wnętrza. Zauważ życzliwość ludzi. Pokochaj siebie do samego dna swoich ograniczeń.

 

Uruchomienie odwagi

Odwaga to akt woli – zależy tylko od ciebie. To gotowość podejmowania wyzwań. Nie oznacza braku strachu, lecz gotowość do jego przekroczenia i stawiania czoła przeciwnościom. Nie bój się życia. Zostaw niepewność przed zmianami i porażką. Niepowodzenia są tylko drogą rozwoju. Twoje możliwości są nieograniczone. Zaufaj sobie. Weź odpowiedzialność za własne decyzje, działania i doświadczenia, które są ich skutkiem. Tak wzrasta twoja świadomość. Podążaj za swoją pasją do życia i wolnością wyboru.

 

© 2019 Dariusz Chwiejczak